Szeptember 25-én, szerdán délelőtt Ferenc pápa a Szent Péter téren, több mint 80 ezren zarándok jelenlétében folytatta katekézisét az Egyházról.

Isten egységet ad nekünk, de mi gyakran nehezen éljük meg. Keressük, építsük a szeretetközösséget, neveljünk rá, törekedjünk az értetlenségek és megosztások leküzdésére a családban, egyházi környezetben, az ökume-nikus párbeszédben. Világunknak szüksége van az egységre. Olyan korban élünk, amikor mindnyájunknak szükségünk van egységre, kiengesztelődésre, szeretetközösségre. (…) Kérjük az Urat: Urunk, add, hogy mindig egységesebbek legyünk, hogy soha ne legyünk a megosztás eszközei; add, hogy elkötelezzük magunkat, mint ahogy egy szép ferences ima mondja: „add, hogy szeretetet vigyek oda, ahol gyűlölet uralkodik, hogy a megbocsátás szellemét vigyem oda, ahol széthúzás van, hogy egységet vigyek oda, ahol békétlenség van”. Így legyen!

Szóljon hozzá!