A koronavírus járvány Magyarországon való megjelenése miatt meghirdetett veszélyhelyzetben, visszavonásig a következő rendelkezést hozta a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia:

1. 1. Minden nyilvános liturgia Nagyböjt 4. vasárnapja előestéjétől (március 21-től) a templomokban szünetel!
  2. A temetőkbe rövid temetési szertartással búcsúztatjuk az elhunytakat.
  3. A templomunk szokásos módon napközben nyitva lesz, hogy bejöhessünk imádkozni.
  4. Mindenkit kérünk, hogy szentmise hiányában Szentírás olvasással, zsolozsma végzéssel vagy más imával és a médiákon keresztül közvetített szentmisékkel szenteljük meg a vasárnapot. Ez most senkinek nem bűn, mert a szentmisén való részvétel lehetetlen.
  5. Egyéni, rendkívüli esetben betegellátásra (súlyos betegség) van lehetőség, hívjuk a papot.

A közlemény teljes szövege itt olvasható el:

Az_MKPK_közlemény_170320