1. Idén május 5-én kerül megrendezésre az Országos Mindszenty Engesztelő Zarándoklat. Az ünnepi szentmise a Bíboros-Hercegprímás földi maradványait őrző Esztergomi Bazilikában 10.30-kor kezdődik. A szent-mise homíliáját Carlo Caffarra bíboros, bolognai érsek mondja. Az idei esztergomi szentmisében különös odaadással imádkozunk 120 éve született főpásztorunk boldoggá avatásáért. Az esztergomi szentmisére és könyörgő imádságra Mindszenty bíboros úr boldoggá avatásáért Ceglédről is elmegyünk. A zarándoklatot Zoltán atya fogja vezetni. Jelentkezni a sekrestyékben lehet.
2. Keresztúti ájtatosságok nagyböjtben péntekenként este 6 órakor lesznek a Szent Kereszt plébániatemplomban. A keresztúti ájtatosságokat beosztás szerint imádkozzuk. Ezen a héten pénteken (elsőpéntek!) lesz esti szentmise a keresztút után a templomban.
3. A Magyarok Nagyasszonya kápolnában pénteken délutánonként 5 órakor lesz a keresztút. Elsőpénteken a keresztúti ájtatosságot követően lesz megtartva a szentmise.
4. Március 30-án, pénteken lesz a szokásos, gyertyás esti keresztút.

Szóljon hozzá!