Egyházi tisztségviselők képzése Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola keretében felsőfokú tanfolyam formájában 30 órás képzési keretben látunk rá lehetőséget.

Bemeneteli – minimális – követelmény az érettségi. Célja: Olyan jogi, egyházszemléleti és hittani tudást átadni a résztvevőknek, amelynek birtokában helyesen és öntudatosan állhatnak plébánosuk mellett az egyházközség szolgálatában. A kurzusra jelentkezhetnek: jelenlegi képviselőtestületi tagok, akiknek plébánosuk javasolja az itt felkínált tudás és egyházszemlélet elsajátítását, illetve akik maguk is érzik, hogy keresztény felkészültségük kiegészítésre szorul az egyház-községben vállalt és betöltött hivatásuk gyakorlásához. A kurzusra szükséges jelentkezniük: mindazoknak, akik képviselői tisztséget szeretnének a jövőben betölteni. Az új képviselők a jövőben csak a képviselői kurzus elvégzése után nyerhetnek kinevezést, kivéve ha korábban már részesültek felsőfokú teológiai képzésben. Maga a képzés: 15 kétórás egységekből épül fel. Egy kétórás egység 80 percig tart. Tehát egy 4 órás “tantárgy” 2 alkalomból áll, egy 6 órás pedig 3 alkalomból, stb. Az egész kurzus összesen 5 szombati napot venne igénybe, mindegyik napon 6 órára, azaz 3 x 80 percre lenne szükség. A kurzus elismerése: Minden résztvevő nem bizonyítványt, hanem Tanúsítvány-t kap, elismerve, hogy a képviselői alapis-mereteket megszerezte. A kurzus első és utolsó előadása: Az első előadást (két óra = 80 perc) a megyéspüspök tartja! Bevezeti a képzési programot, rámutat a képzés értelmére, fontosságára. Az utolsó előadást ugyancsak a főpásztor tartja. Ezt követően egy másik alkalommal a főpásztor átadja a Tanúsítványokat.

Oktatandó anyagok és az oktatók:

Bevezető és záró előadás: Beer Miklós 2 x 2 óra
Közigazgatási, jogi, anyagi ügyek: Molnár Zsolt 2 x 2 óra
Bölcseleti, egyházszemléleti kérdések: Turay Alfréd 2 x 2 óra
Isten szava az egyházközség életében: Kocsis Imre 3 x 2 óra
Katekézis (az óvodától a felnőttoktatásig) áttekintés az egyházközség életébe: Káposztássy Béla 3 x 2 óra
Az egyházközség szakrális értékei: Varga Lajos 1 x 2 óra
Szentségek az egyházközségek életében: Balázs Pál 2 x 2 óra