Az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága felkérésére a 2009/2010-es tanév zárása Cegléden került megrendezésre.

Az Egyházmegye püspöke,  Dr. Beer Miklós atya hálaadó szentmisét mutatott be május 29-én délelőtt a ceglédi Szent Kereszt felma-gasztalása plébániatemplomban. A szentmisét követően a Ceglédi Művelődési Központban előadások, műsorok és díjak átadására került sor.  Velkey Pál díjban részesültek: Bogádiné Velkey Katalin, Pál Márta és Vörösvárszky Ottó pedagógusok. A Velkey díja-kat Dr. Beer Miklós püspök úr nevében özv. Velkey Pélné asszony adta át. Külön megköszönjük Apáti-Tóth Sándornak úrnak a díjazottaknak felajánlott művészi fotóit.  A díjakért gratulálunk, a díjazottak áldo-zatos munkájukat megköszönjük.

Mint az Egyházmegye oktatási intézményei fenntartójának, a Váci Megyéspüspöknek képviselője hálásan köszönöm meg Szent Kereszt Katolikus Általános iskola és a Napsugár Katolikus Óvoda minden pedagógusának, diákjának és  dolgozójának áldozatos munkáját és vendégszeretetét.

A jó Isten áldjon meg benneteket mindenért, amit másokért és Isten szolgálatáért tettetek!

Köszönöm az áldozatotokat!

Cegléd, 2010. május 31.