A Váci Egyházmegye, a Ciszterci Rend Zirci Kongregációja, valamint a gyászoló rokonság Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy
Keszthelyi Ferenc Jeromos OCist
a Váci Egyházmegye kiérdemesült, nyugalmazott püspöke,
Vác Város Pro Urbe díjjal kitüntetett polgára 2010. december 6-án, életének 83., szerzetesi fogadalmának 64.,  papságának 60., püspöki szolgálatának 18. évében, szentségekkel megerősítve az örökké-valóságba költözött.

Atyám, kezedbe ajánlom lelkemet”
NYUGODJÉK BÉKÉBEN!

Elhunyt főpásztorunktól 2010. december 14-én, kedden délelőtt 10 órakor a Váci Székesegyházban búcsúzunk. Először az engesztelő szentmiseáldozatot mutatjuk be, majd a székesegyház altemplomában megfá-radt testét örök nyugalomra helyezzük.
1928. március 16-án Egerben született. Középiskolai tanulmányait az egri ciszterci gimnáziumban végezte, 1946-ban a zirci noviciátusban megkezdte a fölkészülést a szerzetesi életre. A szerzetesrendek feloszlatása előtt, 1950-ben ünnepélyes fogadalmat tett. A rendek feloszlatása után a fiatal ciszterci teoló-gus a székesfehérvári egyházmegyébe nyert felvételt.  Pappá szentelték Székesfehérváron, 1951. április 2-án. Káplán Polgárdiban 1951-1952, Nagytétényben 1952-1953, Budafok-Belvárosban káplán és hittanár 1953-ban, Remetekertvárosban ismét káplán. Tárnokligeten lelkészként 1962-től, majd ugyanitt 1965-től adminisztrátorként, 1967-1974-ig plébánosként szolgált. Budapest-Nagytétény plébánosa volt 1974-1992-ig. 1989-től az Országos Hitoktatási Bizottság igazgatója, megyéspüspöki kinevezésekor az MKPK irodaigazgatója is volt. 1992. február 11-én II. János Pál pápa kinevezte a váci püspöki székbe. Papi és főpásztori szolgálata során elsőrendű feladatának tekintette a ministránstalálkozókat, a papi hivatást ébresztő közös együttlé-teket, táborozásokat. Sokat fáradozott a hitoktatás korszerűsítéséért, a hitok-tatók részére 1969-től Kerekes Károly atyával rendszeresen szervezte a lelkigyakorlatokat, melyek aztán országos jellegűvé váltak. Irodalmi tevé-kenysége főként kateketika jellegű. Nagy érdeme az egyházmegyei iskolák újraindítása, valamint a kényszerűségből 1952-ben bezárt váci szeminárium újraindítása. Főpásztori szolgálata alatt történt az egyházmegyék átszervezése 1993-ban, majd 1995-ben Gödöllő-Máriabesnyőn egyházmegyei zsinatot tartott. A székesegyházat és az egyházi épületeket renováltatta.  Papi és püspöki életének szolgálatába a katekézis és a papnevelés állt.

Jelmondata: „IN CHRISTO AMICI”. „KRISZTUSBAN BARÁTOK”.

Isten tegye teljessé életét, amelyet teljesen rábízottjaira áldozott!

Szóljon hozzá!