2011. június 24 – 25-én Szolnokon lesz a VII. Váci Egyházmegyei Találkozó. A találkozó mottója: “A szeretet összeköt.”

A találkozó  hivatalos emblémája elkészült. A logo az új szolnoki gyaloghidat ábrázolja sárga-kék színben, ami a város színe. Az új híd pedig a tiszavirágot (kérészt) szimbolizálja. A mottót is az új híd ihlette, hisz a híd szerepe a partok összekötése, a szeretet pedig összeköt a másik emberrel. Megosztott világunkban egyházon belül és kívül is na-gyon fontos az egységre való törekvés, amit a szeretettel tudunk meg-valósítani. Szeretnénk, ha a szolnoki egyházmegyei találkozó szolgálná az egymás közötti hídverést. Az új híd szimbóluma egyben alkalmat adott, hogy némi átalakítással Jézus Urunk Szentséges Szívére is utaljon, mert ez a Szív az igazi szeretet forrása. A találkozó kiemelt eseménye lesz 25-én, szombaton az a beszélgetés, melyet Bokros Levente atya vezet. Beszélgető társai Orbán Viktor miniszterelnök úr felesége, Lévai Anikó és Böjte Csaba atya lesznek. Nagy szeretettel várjuk egyházmegyénk papjait és híveit a VII. Egyházmegyei Találkozóra!

Szóljon hozzá!