Közösségi alkalmaink a héten

17.00 Bibliaóra

Szerda             18.30 Felnőtt katekézis

Pénteken         18.00 Gimnazisták ifjúsági csoportja

1. A mai vasárnapon van a papi és szerzetesi hivatások világnapja.
  2. Április 22-én, jövő pénteken 17 órától várjuk az elsőáldozásra készülő gyerekek szüleit a templomba.
  3. Ferenc pápa meghirdetésére április 24-én, vagyis jövő hét vasárnap, országos gyűjtést szervezünk az ukrajnai rászorulók támogatására.
  4. A szentmise általános rendelkezései szerint a mise kezdetétől (bevezető ének, keresztvetés, Uram irgalmazz, Dicsőség) egészen a Könyörgés végéig állva maradnak a hívek a papsággal együtt. Legutóbbi körlevelében erre kér bennünket Miklós püspök atyánk, hogy az egyházmegye minden templomában ügyeljünk ennek a gyakorlatban való megtartására.
  5. Jövő hét szombaton lesz a Tiszamenti Ifjúsági Találkozó, amelyre szeretettel hívjuk az gyerekeket 5. osztálytól felfelé. A gyülekező 9 órától kezdődik a Katolikus Iskolában, s a program a hirdetőtáblán olvasható.
  6. Április 30-tól, vagyis két hét múlva szombattól áttérünk a nyári miserendre. A változás csak az esti szentmiséket érinti, a reggeliek változatlanok maradnak. A Széchenyi úti kápolnában 17 óráról 18 órára, a templomban 18 óráról 19 órára fognak módosulni.

Szóljon hozzá!