Közösségi alkalmaink a héten

Hétfőn            15.30 Szent László fiúkör (5-8. osztály)

19.00 Fiatal házasok

Kedden           18.00 Kezdő katekumen

Szerda             18.30 Felnőtt katekézis

Csütörtökön    19.30 Haladó katekumen

Péntek             14.30 Felsős ifjúsági csoport (szentségekre is készülő)

18.00 Gimnazista ifjúsági csoport

Egyetemista csoport

Szombat          9.30  Ministráns-foglalkozás

1. Szeptember második hetétől az évfolyam misékre (Szent Kereszt) a gyerekeket a baloldali első négy padba várjuk. Kérjük a híveket, hogy ezeket hagyják szabadon az iskolások számára.
  2. Nézzünk magunk körül szét, hogy kik azok körülöttünk, akik 18 évesek elmúltak, de nem részesültek a beavató szentségekben (keresztség, elsőáldozás, bérmálás), szóljunk nekik, sőt, az első alkalomra hozzuk el őket személyesen, mert felelősek vagyunk egymás üdvösségéért is (csütörtök este 19.30)
  3. Templomunk búcsúja (Szent Kereszt ünnepe) szeptember 17-én, vagyis jövő hét vasárnap lesz. Ezen a napon teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételek (gyónás, áldozás, imádság) teljesítésével.
  4. Október 14-ére, szombatra egyházközségi kirándulás szervezünk. Kérjük a testvéreket, hogy írjuk be ezt a napot már most a naptárunkba! Részletek a jövő heti hirdetésekben lesznek.