Közösségi alkalmaink a héten

Hétfő             15.00 Szent László fiú-kör (5-7. osztály)

19.00 Fiatal házas

1. A mai napon Virágvasárnap, Urunk jeruzsálemi bevonulásának ünnepe van. Ezzel megkezdődött Egyházunkban a Nagyhét.
  2. Ma az esti szentmise előtt 17 órától gyónási alkalmat biztosítunk a testvérek számára, hiszen a Szent Három Napon erre már nincs lehetőség (egyéni gyónásra Nagyszerdáig lehet az atyáknál jelentkezni).
  3. A Szent Három Napon a szertartások ideje a hirdetőtáblán kifüggesztve és a mostani Tanítvány belső oldalán is megtalálható. Buzdítunk mindenkit, hogy lehetőségeink szerint mindegyik napon vegyünk részt a liturgiákon!
  4. Nagypénteken és Nagyszombaton reggel 7 órakor lamentációt (énekes zsolozsmát) fogunk imádkozni a templomban.
  5. Nagypénteken 17 órakor keresztutat végzünk az esti szertartás előtt.
  6. Azon ministránsok számára, akik a nagyheti szertartásokon szolgálni szeretnének, azoknak pénteken és szombaton is reggel 9 órakor lesznek próbák a templomban. Jöjjünk minél többen!
  7. Szent sír őrzésre a sekrestyében iratkozzunk föl, ne felejtsük el!
  8. Húsvét közeledtével meglátogatnánk beteg és idős testvéreinket, akik nem tudnak templomba járni. Jelezzük őket a sekrestyében ma estig, hogy a héten meglátogathassa őket egy atya.